Witamy w Instytucie Badań Modelowych Instytut Badań Modelowych
Modelling Research Institute
Adres E-mail: model@biblest.com.pl
Główne tematy:
 • Podstawa działania
 • Professional forum (Forum profesjonalne)
 • Forum popularne
 • What is science (Czym jest nauka)
 • Some links
 • Informacja: Niektóre zbiory mogą być dostępne jedynie jako zbiory PostScript'owe. Programy do odczytu i druku  zbiorów PostScript'owych (z rozszerzeniem .ps, .eps, lub .prn), możesz uzyskać za darmo w sieci, pisząc na przykład na adres: adres_1  lub adres_2.


  Podstawa działania
  Instytut Badań Modelowych jest kreacjonistycznym instytutem naukowym i współdziała ze Śląskim Towarzystwem Biblijnym. Podstawą działania Instytut Badań Modelowych jest wiara, która głosi, że istota i struktura nieożywionej części wszechświata, jest znana w pełni wyłącznie Bogu Jedynemu, Który Sam wszystko stworzył, i Który może z niej objawić każdemu człowiekowi, tyle ile zechce, a w szczególności może wskazać matematyczne/matematyczny modele/model nieożywionego świata.
  Aby publikować na tej stronie, nie musisz być członkiem Instytutu Badań Modelowych. Jeśli jednak chcesz nim zostać, to musisz spełnić wymogi statutu, który po napisaniu do nas listu, możemy Ci przesłać. Na początek strony  --  To the top  Odsyłacz do Śląskiego Towarzystwa Biblijnego  Link to Silesian Bible Society
  Professional forum
  John 17:15 "...I do not pray that You should take them out of the world, but that You should keep them from the evil one..."

  Scientific creationism is not an escape from reality! Neither does it assume a priori that every main-stream publication is meaningless. After all the science is inspired by the works of God in discovering their underlying beauty and order. This page provides links to publications which may, in our opinion, be interesting or stimulating for a disciple of the Lord Jesus Christ who works or is interested in the field of natural sciences. Tekst polski.

  Articles and preprints
  Conferences
  To the top -- Na początek strony
  Forum popularne

  Świat; podzielony jest jak gdyby na “dwa światy”. W pierwszym z nich, żyją oraz działają materialiści. Książki, gazety, czy audycje, pełne są materialistycznych poglądów; choć czasem ich autorzy deklarują, że są osobami wierzącymi. Zdarzają się paradoksy i śmieszności. Materializm toruje sobie drogę i w publikacjach religijnych, nazywanych wręcz chrześcijańskimi. Pismo Święte traktowane jest jak “dodatek, niezbędny wkręt, metafora”... Ważny, choć nie wiążący punkt oparcia dla wielu, ludzkich poglądów. Z Biblii wybiera się tylko to, co umacnia i wspiera własne cele. Dla każdego, kto warzy taki “bigos” (babilon - pomieszanie, zamieszanie), drzwi wielu redakcji stoją otworem.
  Na przeciwnym biegunie stoją biblijni kreacjoniści, wiernie trzymający się Słowa Boga. Ludzie ci nie mają tytułów, możliwości i z reguły uważani są za “szaleńców”. Mają jednak ciekawe uwagi na temat otaczającego nas świata, ludzi, zwierząt, zdarzeń oraz materii. To właśnie dla nich otwieramy to - “Forum popularne”. Artykuł w tym dziale może zamieścić każdy, kto ma odkrywcze postrzeżenie w temacie Dzieła Stworzenia. Napisz.

  Na początek strony  --  To the top
  What is science?   Czym jest nauka?
  English texts
  If you wish to share your understanding of the nature of science with us - Write to us .
  Teksty polskie
  Jeśli chciałbyś wypowiedzieć się na temat twojego zrozumienia natury nauki - Napisz.
  Na początek strony  --  To the top
  Last updated: 12.08.2000
  Data ostatniej modyfikacji strony: 12.08.2000